Strona główna Wydarzenia Świdnica Przemaszerowali pod hasłem „Ojczyzna Rodziną silna”

Przemaszerowali pod hasłem „Ojczyzna Rodziną silna”

3

Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął w niedzielę II edycję Święta Rodziny w Świdnicy. Na Rynku na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy Fundacji Małżeństwo i Rodzina, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz wspólnoty Domowego Kościoła rejonu świdnickiego na świdnickim Rynku, jak twierdzą organizatorzy, bawiły się tłumy. Stoiska zaproszonych instytucji, służb i wspólnot katolickich cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ oprócz punktów informacyjnych przygotowały ciekawą ofertę dla dzieci. Konkursy sprawnościowe z cennymi nagrodami, zabawy, malowanie twarzy, warsztat tworzenia biżuterii, darmowe zamki dmuchane, fotobudka, poczęstunek żurkiem, sprzęty i pojazdy służb mundurowych to tylko nieliczne atrakcje tego dnia.

Na scenie gościła Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Dzierżoniowskim Domu Kultury, a wśród stanowisk były też takie, dzięki którym można było udzielić pomocy innym – punkt rejestracji dawców szpiku lub ją otrzymać w punkcie darmowych porad prawnych. Niektórzy z uczestników znaleźli się również w gronie zwycięzców loterii, w której do wygrania były między innymi bilety rodzinne do ZOO i Aquaparku Wrocławskiego, a także vouchery do wykorzystanie w lokalnych restauracjach oraz inne upominki.

Mile spędzony czas w gronie rodzinnym, prezentacja instytucji działających na rzecz rodziny, a co najważniejsze pokazanie piękna rodziny i jej wartości to główne cele Święta Rodziny, które zostały zrealizowane.

Jednocześnie obchodzono Dzień Rodzicielstwa Zastępczego podkreślając ogromną rolę rodzicielską i opiekuńczą wszystkich rodzin zastępczych.

/Fundacji Małżeństwo i Rodzina, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułGmina Świdnica współpracuje z… gminą Świdnica