Strona główna Sport Siatkówka Porażka na inaugurację, dziś gramy mecz o wszystko!

Porażka na inaugurację, dziś gramy mecz o wszystko!

0

Podobnie jak w przypadku turnieju półfinałowego, tak i teraz podczas finałowej batalii o awans do I ligi, siatkarki MKS-u Polonia Świdnica musiały w pierwszym spotkaniu uznać wyższość rywalek. Na otwarcie turnieju we Włocławku ulegliśmy w trzech setach ekipie Bluesoft Mazovia Warszawa!

To mocno ogranicza nasze ruchy, ale absolutnie nie przekreśla szans do awans do wyższej klasy rozgrywkowej, który wywalczą dwie najlepsze drużyny. Początek spotkania był obiecujący, podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej wyszły na prowadzenie 6:4. Później do głosu zaczęły dochodzić coraz bardziej przeciwniczki. Po kilku minutach na tablicy wyników było już 19:11 dla Mazovii. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 25:19. O naszej końcowej porażce zadecydowała prawdopodobnie druga partia. Na parkiecie trwała wyrównana walka, a niemalże przez pełen dystans tego seta, na prowadzeniu znajdowały się świdniczanki. W połowie tej części gry było nawet 16:12 dla polonistek. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowały warszawianki wygrywając na przewagi – 27:25. Do połowy trzeciej odsłony wynik oscylował wokół remisu, później górą były już niestety rywalki, wygrywając 25:19, a całe spotkanie 3:0.

Bluesoft Mazovia Warszawa – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:19, 27:25, 25:19)

Polonia: Wiktoria Paluszkiewicz, Sandra Mielczarek, Ania Maziakowska, Natalia Gezella, Aleksandra Druciak, Alicja Krusiewicz, Agnieszka Adamek, Patrycja Telega, Ewa Woźniak, Aleksandra Małodobra, Ania Śmidowicz, Paulina Jewiarz.

Szczegółowy harmonogram turnieju:

Piątek, 25 maja:

15.00: WTS KDBS Bank Włocławek – UKS Szóstka Mielec 0:3

20.30: MKS Polonia Świdnica – Bluesoft Mazovia Warszawa 0:3

Sobota, 26 maja:

14.00: UKS Szóstka Mielec – Bluesoft Mazovia Warszawa

20.30: WTS KDBS Bank Włocławek – MKS Polonia Świdnica

Niedziela, 27 maja:

14.00: MKS Polonia Świdnica – UKS Szóstka Mielec

17.00: Bluesoft Mazovia Warszawa – WTS KDBS Bank Włocławek

Poprzedni artykułPo raz kolejny uczczą pamięć Bogdana Szymańskiego
Następny artykułRóżana prowizorycznie połatana