Strona główna 112 Pędził 122 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 122 km/h w terenie zabudowanym

0

Kompletną bezmyślnością popisał się 31-letni kierowca, który aż o o 72 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. Złapano go w Grochotowie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, podobnie jak dwóch innych zmotoryzowanych zatrzymanych przez drogówkę w miniony weekend.

zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Gorzów Wlkp.)

W ostatni weekend tj. 25-27 maja, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali trzech kierujących, którzy po drogach powiatu pędzili swoimi samochodami o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Pierwszym z nich był 21-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który jechał osobową Hondą z prędkością 94 km/h. Został zatrzymany w podstrzegomskim Goczałkowie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Drugi kierujący, zatrzymany został w miejscowości Grochotów, kiedy jechał samochodem osobowym marki Mazda z prędkością 110 km/h. Ten 60-letni mieszkaniec Wałbrzycha przekroczył prędkość o 60 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – wylicza Ząbek. W tym samym miejscu złapano trzeciego mężczyznę, wspomnianego już kierowcę, który pędził  aż 122 km/h. To 31-letni mieszkaniec Wrocławia.

Wszyscy zatrzymani kierowcy, otrzymali mandaty w kwotach 500 i 400 złotych oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

/KPP Świdnica, opr. mn/