Strona główna Sport Lekkoatletyka Nie mieli sobie równych, nasi lekkoatleci utrzymali prymat

Nie mieli sobie równych, nasi lekkoatleci utrzymali prymat

0

Aż pół tysiąca lekkoatletów stanęło w Roztoce na starcie dolnośląskiego finału wiosennych biegów przełajowych Zrzeszenia LZS. Impreza zakończyła się wielkim triumfem naszych zawodników i zawodniczek. Na najwyższym stopniu podium znalazła się świdnicka gmina i powiat, z przewagą nie pozostawiającą cienia wątpliwości, kto w tym roku rozdaje karty w imprezach biegowych.

Przypomnę, że jesienią ubiegłego roku, w tym samym miejscu, po raz pierwszy w historii Igrzysk Zrzeszenia LZS udało się zwyciężyć w kategorii gmin i powiatów, więc na całej ekipie ciążyła podświadoma presja obrony prymatu. Tym razem nikt też nie zawiódł! Do Roztoki wyruszyła mocna, wyselekcjonowana ekipa, zrekrutowana ze wszystkich gminnych szkół i ich absolwentów oraz zawodników GLKS-u Świdnica. Wszystkim należą się wielkie podziękowania za walkę o każde z 20 punktowanych miejsc w poszczególnych biegach, a największe gratulacje oczywiście dla medalistów poszczególnych biegów – wyznaje szczęśliwy trener Ryszard Mydłowski.

Zwycięzcy
• Julia Huzar – SP w Pszennie
• Karolina Malinowska – SP w Witoszowie Dolnym
• Patrycja Taratuta – GLKS Świdnica
• Paulina Szakiel – GLKS Świdnica
• Katarzyna Kalita – GLKS Świdnica/SP w Witoszowie Dolnym

Srebrni medaliści
• Wojciech Majka – SP w Witoszowie Dolnym
• Aleksandra Tomala – GLKS Świdnica

Brązowi medaliści
• Wiktoria Błądzińska – SP w Witoszowie Dolnym/klasa triathlonowa
• Maksymilian Onik – SP w Lutomi Dolnej

Rozgrzanym do czerwoności reprezentantom naszej gminy, w startach i kibicowaniu nie przeszkadzała nawet grymaśna pogoda. Wrócili z tarczą i uśmiechami. Kolejna konfrontacja biegowa już 12 maja w Rogoźnicy.

Poprzedni artykułTiry zderzyły się na 35-tce w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułMłoda kobieta potrącona na przejściu