Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mobilne Centrum Edukacji zawitało do Świebodzic

Mobilne Centrum Edukacji zawitało do Świebodzic

0

Wirtualne okulary i wizyta w laboratorium e-Twinning, kostki iMO LEARN, zabawa w programowanie oraz wiele innych atrakcji czeka na uczniów świebodzickich szkół, którzy w czwartek odwiedzą Mobilne Centrum Edukacji.

MCE to naczepa szkoleniowo-dydaktyczna, która odwiedza różne zakątki Polski. W MCE znajduje się m.in. multimedialna klaso-pracownia oraz narzędzia sprzyjające uczniom w procesie aktywnego uczenia się. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać także z interaktywnej gry w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz z wyspy robotów, gier do nauki programowania.

Mobilne Centrum Edukacyjne wyposażone jest także w Modułowe Pracownie Przyrodnicze, które są propozycją nowoczesnego sposobu kształcenia uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Świebodzice znalazły się w gronie pierwszych miast w Polsce, których młodzi mieszkańcy mogą skorzystać z tej wyjątkowej pomocy dydaktycznej.

Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja, przekazanie wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz promocja największego unijnego programu edukacyjnego Erasmus+. Przedsięwzięciu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

/UM Świebodzice, opr. mn/