Strona główna Temat dnia „Młodzi Samorządowcy” nagrodzeni przez radnego Łukasza Świeczko

„Młodzi Samorządowcy” nagrodzeni przez radnego Łukasza Świeczko [FOTO]

0

Szkoła Podstawowa w Grodziszczu była dziś gospodarzem XI Gminnego Konkursu o Laur Młodego Samorządowca. W rywalizacji wzięło udział osiem trzyosobowych zespołów ze wszystkich szkół z terenu gminy wiejskiej Świdnica. Każdy uczestnik mógł liczyć na nagrody ufundowane przez radnego Łukasza Świeczko, który jak zawsze przekazał na ten cel środki z własnej diety radnego. Upominki przygotowali także organizatorzy.

-Cieszy mnie, że młodzi ludzie coraz bardziej interesują się samorządem, o czym świadczył fakt bardzo dobrego przygotowania do konkursu. Uważam, że przed dzisiejszymi samorządowcami stoją wielkie oczekiwania ze strony mieszkańców i dlatego też młodzi ludzie, którzy myślą o pracy na rzecz lokalnej społeczności powinni ciągle poszerzać swoją wiedzę – powiedział radny Łukasz Świeczko.

W trakcie konkursu uczniowie odpowiadali m. in. na pytania z zakresu prawa samorządowego czy wiedzy o gminie Świdnicy.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła drużyna z Witoszowa Dolnego, a w kategorii oddziałów gimnazjalnych – z Pszenna. Wręczenie zwycięskich statuetek nastąpi na najbliższej sesji Rady Gminy.

Dzisiejsza data konkursu nie jest przypadkowa, bowiem wczoraj obchodziliśmy Dzień Samorządowca. A czego można życzyć osobom związanym z samorządem? – Przede wszystkim otwarcia na potrzeby innych ludzi oraz gotowości do pracy na ich rzecz przez całą kadencję. Zawsze to powtarzam, że radnym, wójtem czy w ogóle politykiem nie jest się co cztery lata, ale przez cztery lata – dodał radny gminy Świdnica Łukasz Świeczko.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKto zagra na Dniach Świebodzic 2018? Znamy program!
Następny artykułIdą upały. Będzie wodna kurtyna na Rynku