Strona główna Wydarzenia Matematycy z powiatu świdnickiego nie dali innym szans

Matematycy z powiatu świdnickiego nie dali innym szans

0

W Zakopanem już po raz ósmy został zorganizowany Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział młodzi zdolni matematycy z 4 powiatów: świdnickiego, kartuskiego, tatrzańskiego i łowickiego. Co roku gospodarzem organizującym konkurs międzypowiatowy jest inny powiat.

Integralną częścią konkursu jest wcześniejszy konkurs powiatowy, w wyniku którego wyłaniana jest drużyna z danego powiatu. I tak po przeprowadzeniu etapu powiatowego w skład drużyny powiatu świdnickiego weszli: Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych, Wojciech Drochomirecki z I LO, Jakub Blach i Sebastian Melańczuk, obaj z II LO. Drużyna naszego powiatu nie dała nikomu żadnych szans zdobywając wszystkie miejsca na podium, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Etap indywidualny, który odbył się we wtorek 29 maja, wygrał Wojciech Drochomirecki, II miejsce zdobył Jakub Blach, a III Michał Spisak. W etapie drużynowym 30 maja zwyciężyła również drużyna powiatu świdnickiego. Kolejne miejsca zdobyły następujące drużyny: II – powiat kartuski, III – powiat tatrzański, IV- powiat łowicki. Należy dodać, że punktacja indywidualna miała znaczenie dla ogólnej punktacji drużynowej.

ZSM w Świdnicy, opr. asz