Strona główna Wydarzenia Świdnica Kilometry dobra układała społeczność Czwórki

Kilometry dobra układała społeczność Czwórki [FOTO]

0

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 włączyli się w układanie kilometrów dobra. Akcja jest jednym ze sposobów na pozyskanie środków, potrzebnych do wybudowania nowego centrum rehabilitacji społecznej dla osób niepełnosprawnych.

Wolontariusze, członkowie i sympatycy świdnickiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przygotowali pyszne wypieki na kiermasz, który dzisiaj został zorganizowany w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 na Osiedlu Młodych. Pomysł spotkał się z żywym odzewem szkolnej społeczności.

Od 1 marca świdnickie koło PSONI uczestniczy w akcji „Kilometry dobra”, organizowanej po raz piąty przez Instytut Filantropii. Ideą od lat jest uzyskanie przez organizacje społeczne funduszy na działalność i rozwój, a także pozyskiwanie darczyńców, którzy będą uczestniczyć w „pojedynku”, by zdobyć tytuł „Mistrza Świata w Dobroci”. Program pozwala na realizację najróżniejszych celów. Dla świdniczan jest nim budynek, który ma powstać w sąsiedztwie obecnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie przy ul. Kozara-Słobódzkiego. W nowym obiekcie znajdą się m.in. sale rehabilitacyjne, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Mieszkanie Wspomagane. Marzeniem podopiecznych, wolontariuszy, rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych jest ułożenie ponad 72 kilometrów dobra i pozyskanie tym samym 3,2 miliona złotych. Szukają najróżniejszych sposobów, by zebrać jak najwięcej.

Koniec akcji to 3 czerwca 2018r. W tym dniu w Galerii Świdnickiej zostanie zorganizowany festyn podsumowujący zbiórkę. Przez cały czas można dołączyć do akcji, przekazując wpłaty na konto BANK PKO BP S.A. o/Świdnica 40 1020 5138 0000 9402 0184 2947.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński