Strona główna Kultura Jazzowe trio MaBaSo zagrało w Świdnicy

Jazzowe trio MaBaSo zagrało w Świdnicy [FOTO/VIDEO]

1

Świdniccy fani tłumnie pojawili się w sali teatralnej, aby posłuchać  trio MaBaSo, które w swojej twórczości łączy elektryczny jazz z akustycznym brzmieniem. Koncert zorganizowano w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. 

MaBaSo tworzą Bernard MAseli – doskonały wibrafonista elektryczny, Michał BArański – basista elektryczny i Dano SOltis – słowacki perkusista. Zespół łamie konwenanse i łączy różne odłamy jazzu. – Od zawsze uważałem że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu „wolno-szybko,cicho-głośno” , ale że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu” – mówi lider i założyciel MaBaSo – Bernard Maseli.

Od strony konstrukcyjnej, aranżacyjnej i brzmieniowej muzycy wykorzystują charakterystyczne elementy elektrycznego „fusion” z mocnymi wpływami muzyki R&B, soul czy funky, lecz już w warstwie harmoniczno-melodycznej i w sposobie rozgrywania partii solowych mamy do czynienia z myśleniem wywodzącym się w linii prostej z akustycznego jazzu. Zespół podczas trasy koncertowej promują swoją płytę, która jest zapisem koncertu w katowickim klubie „Old Timers Garage pod tytułem „Sunshine of your love”.

Koncert zorganizowano w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem z powodu opadów deszczu muzycy zagrali w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Fani zespołu przygotowali specjalne okolicznościowe koszulki z podobizną lidera zespołu.

/opr. ac/

/Zdjęcia i video: Artur Ciachowski/