Strona główna Kultura Jazzowe rytmy opanowały świdnicki Rynek

Jazzowe rytmy opanowały świdnicki Rynek [FOTO/VIDEO]

0

Fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej z rytmami kubańskimi, afro kubańskimi, salsy i muzyki klasycznej rozbrzmiała na Rynku. The Cuban Latin Jazz, w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych, po raz kolejny zagrało dla świdnickiej publiki.

The Cuban Latin Jazz to oryginalna propozycja na rynku polskiej muzyki jazzowej. Młodość połączona z talentem muzyków  różnych narodowości daje niespotykane brzmienie.

W repertuarze wyraźnie słychać kubańskie korzenie niesione dźwiękami kontrabasu przez Rolanda Abreu. Muzyk urodził się w Hawanie i mieszkał tam do 20. roku życia. Obecnie w drugiej ojczyźnie – Polsce – w niesamowity sposób przemyca kubańskie rytmy do jazzu. Oprócz lidera grupy, w zespole grają: Taras Backovskyi – saksofon, Paweł Kukuła – pianino, Alexis Herrera Estevez– timbales oraz Elio Rodriguez Luis – kongi.

Sprzyjająca aura sprawiła, że wielu fanów jazzu pojawiło się na Rynku, aby posłuchać plenerowego koncertu zorganizowanego z okazji 25. edycji Świdnickich Nocy Jazzowych. W ramach tego projektu będą miały miejsce jeszcze dwa koncerty – piątego i  piętnastego maja.

/opr. red. Artur Ciachowski/

Zdjęcia: Artur Ciachowski

[email protected]