Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jadą do zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy

Jadą do zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy

0

Już tylko dni dzielą 17 osobową grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie od wyjazdu do miasta partnerskiego Lampertheim. Niemiecka gmina, jest pierwszym miastem partnerskim gminy Świdnica, a polscy uczniowie wraz z opiekunami przez tydzień współpracować będą ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły im. Alfreda Delpa w Lampertheim.

Osoba Ojca Jezuity Alfreda Delpa to szczególna postać łącząca zarówno gminę Świdnica, jak i miasto Lampertheim. Jest on honorowym obywatelem tego miasta, byłym działaczem Kręgu z Krzyżowej. Cieszę się, że kolejna grupa młodzieży i nauczycieli będzie gościć u naszych partnerów, szkoląc umiejętności językowe, przełamując panujące stereotypy, poznając kulturę naszych sąsiadów, nawiązując kontakty z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej oraz wymieniając doświadczenia z niemieckimi nauczycielami. Tematem wiodącym będzie organizacja czasu wolnego dla młodzieży w Polsce i w Niemczech oraz ich zainteresowania. Oprócz Lampertheim, zobaczycie też malowniczo położone miasto Heidelberg – mówiła podczas spotkania w szkole wójt Teresa Mazurek. Każdy z uczestników otrzymał na wyjazd termoaktywną koszulkę.

Warto dodać, że młodzież ze Szkoły im. Alfreda Delpa gościła w gminie Świdnica na przełomie października i listopada 2017 r., realizując wspólny projekt edukacyjny ze Szkołą Podstawową w Pszennie.

UG Świdnica, opr. red.

Poprzedni artykułSportowy piknik na Dni Świdnicy
Następny artykułGość Alchemii teatralnej: Przemysław Bluszcz