Strona główna Sport Piłka nożna Gryf Świdnica piąty w finale Tymbarku

Gryf Świdnica piąty w finale Tymbarku

0

Za nami kolejna, osiemnasta już edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W środę, 2 maja, po meczach wielkiego finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12. Najlepiej z naszego województwa zaprezentowała się drużyna UKS Gryf Świdnica, która w kategorii U-10 chłopców zajęła piąte miejsce.

W tej kategorii najlepsza została ekipa AMO Rzeszów z województwa podkarpackiego. Wśród starszych chłopców po puchar sięgnęli zawodnicy SP 7 Koszalin z województwa zachodniopomorskiego. W rywalizacji dziewczynek końcowy triumf odniosły ekipy Beniaminka Krosno z województwa podkarpackiego (U-10) i UKS SMS Łódź z województwa łódzkiego (U-12) Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja finały ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do wielkiego finału.

Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki – powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Z zajęcia 5. miejsca przez jego podopiecznych w kategorii U-10 bardzo zadowolony po ostatnim meczu był szkoleniowiec drużyny UKS Gryf Świdnica. – Przyjechaliśmy tutaj już szczęśliwi, bo wygraliśmy finał wojewódzki. Trafiliśmy do grupy śmierci: mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie. Każdy mecz graliśmy jednak jak równy z równym. Nie da się ukryć, że przez obecność trenera reprezentacji Polski, obecność prezesa Zbigniewa Bońka, znanych zawodników, ten turniej urasta dla moich chłopców do rangi niemal mistrzostw świata. Mieliśmy taką przyjemność, że prezes Boniek i szkoleniowcy reprezentacji młodzieżowych oglądali też nasz mecz i byli bardzo zadowoleni z prezentowanego poziomu – uśmiechał się trener Janusz Masny.

Skład Gryfa Świdnica: Hubert Charuży, Nikodem Krakowiak, Sebastian Patyk, Damian Patyk, Patryk Podleśny, Jakub Kazimierski, Jakob Kosmala, Michał Haręza, Filip Łuczak, Szymon Pieńkowski. Trenerzy: Janusz Masny, Marek Podleśny, Aleksander Walaś.