Strona główna Wydarzenia Świdnica “Asy z trzeciej klasy” w Czwórce

“Asy z trzeciej klasy” w Czwórce

0

Już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy zaprosiła uczniów klas trzecich  do Międzyszkolnego Konkursu „Asy z trzeciej klasy”. Zmagania tradycyjnie przygotowały Małgorzata Kapłon i Bogumiła Gut.


Celem konkursu było podsumowanie wiedzy zdobytej w pierwszym etapie kształcenia oraz zastosowanie jej w różnych sytuacjach. Dzieci miały okazję współpracować ze sobą, korzystać z różnorodnych źródeł wiedzy, wykazać się logicznym myśleniem i wyciąganiem trafnych wniosków.

Z konkursowymi zadaniami zmierzyło się dziewięć dwuosobowych drużyn ze świdnickich i gminnych szkół. Oczekiwanie na finał umilił występ szkolnego zespołu wokalnego „Męski” oraz solistki Jagody Jakubiec.

Komisja po podliczeniu zdobytych punktów wyłoniła laureatów: I miejsce zajęły uczennice SP 4 – Natalia Bryndza i Emilia Waliczko, na II miejscu była Maja Długołęcka i Jagoda Smolarek z SP 6, a na III – Maria Grabska i Jan Jagodziński ze Szkoły w Pszennie.

Uczestnicy za swój trud, posiadaną wiedzę i umiejętności zostali obdarowani dyplomami, nagrodami oraz drobnymi upominkami.

SP nr 4 w Świdnicy