Strona główna Kultura Zaśpiewali przebojowo i z humorem

Zaśpiewali przebojowo i z humorem [FOTO]

0

Był humor, odpowiednie przebranie oraz specjalnie przygotowana choreografia. Młodym wykonawcom nie brakowało pomysłów, by zaprezentować swój „przebój z jajem”. Konkurs po raz 15. zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Przebój z jajem” w tym roku miał swój „mały” jubileusz. – Bardzo nasz cieszy, że 15. edycja rozrosła się do ogólnopolskiego konkursu. Mamy zespoły nie tylko z Dolnego Śląska, ale też z całej Polski. Tradycyjnie dopisała Jelenia Góra, Bolesławiec, Wrocław czy Wałbrzych. Przyjechali do nas również wykonawcy z Leszna, Rawicza czy Sosnowca – mówi dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Zbigniew Curyl.

Na scenie Klubu Bolko zaprezentowało się 14 solistów oraz 16 zespołów. – Najważniejsza jest zabawa piosenką. Nie jest ważne jedynie dobre, techniczne wykonanie, ale przesłanie konkursu, którym jest zabawa, wyrażona przez dzieci i młodzież w stroju czy minichoreografii – dodał dyrektor instytucji.

Po obejrzeniu wszystkich występów jury postanowiło wyróżnić – Aleksandrę Poźniak, Hannę Stanejko ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, Darię Kwiecińską ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy, duet „Staś i Wojtek” ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Rawiczu, zespół „Wirusy” z MDK w Świdnicy oraz zespół „Ósemka” z Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie.

Wyróżnienia specjalne trafiły do zespołu „Trio – Man” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy oraz zespołu „Luźny Skład” z MDK w Świdnicy.

Równorzędne nagrody otrzymali – Emilia Nowak z Dood Voice Studio w Lesznie, Marcelina Czurko ze Szkoły Podstawowej w Udaninie, Apolonia Pohl z MDK w Bolesławcu, „Męski Zespół” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, zespół „Fermata” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lesznie oraz duet – Ada Czystołowska i Jarosław Motylski z Jeleniej Góry.

Nagrodę publiczności zgarnął świdnicki „Męski Zespół”. Za najśmieszniejsze przebranie nagrodzono zespół „Wesoła czwórka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Nagroda powędrowała także do najmłodszego uczestnika, którym była Ada Pieczonka z MDK w Świdnicy.

/AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułBoleścińskie bociany już są!
Następny artykułTrwa budowa ścieżki rowerowej do Wiśniowej [FOTO]