Strona główna Sport Piłka nożna Wygrali z FC Academy Wrocław i zostali nowymi liderami tabeli!

Wygrali z FC Academy Wrocław i zostali nowymi liderami tabeli!

0

W absolutnym szlagierze 6. kolejki Ligi Dolnośląskiej Młodzików, wicelider tabeli – MKS Polonia-Stal II Świdnica (rocznik 2006) podejmował na własnym terenie lidera FC Academy Wrocław. Podopieczni Mariusza Krupczaka wygrali zasłużenie 2:1 i wskoczyli na sam szczyt tabeli rozgrywek!


Cieszymy się z trzech punktów zdobytych z trudnym, wymagającym, dobrze poukładanym i bardzo twardo grającym przeciwnikiem. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 2:1 – dwa gole Kuby Safiana. Druga odsłona w której zagraliśmy zdecydowanie agresywniej, to już nasza dominacja. W kilku sytuacjach brakło nam jednak szczęścia. Brawa dla całej drużyny za dobrą postawę w tym meczu – ocenia szczęśliwy trener świdnickiego zespołu Mariusz Krupczak.

Polonia-Stal Świdnica – FC Academy Wrocław 2:1 (2:1)

Polonia-Stal: Widła, Sauter, Duda, Homa, Korab, Taratuta, Safian, Cybruch, Lipiński, Malinowski, Sośnicki, Holband, Zawiła, Dadas, Cieślak, Choromański, Kostek

Swój pojedynek wygrała także starsza drużyna młodzików Polonii-Stali Świdnica (rocznik 2005). Rywalizujący w innej grupie Ligi Dolnośląskiej Młodzików świdniczanie nie mieli większych problemów z dopisaniem do swojego konta kolejnych punktów. Drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Błaszczyka pokonała na własnym boisku Polonię Trzebnica 4:1. Po dwa gole w tym spotkaniu strzelili Oskar Pawłowski i Emil Gliwa. Biało-zieloni po tej wygranej przesunęli się na czwartą pozycję w tabeli rozgrywek.

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 4:1 (2:0)

Polonia-Stal: Browarski, Biernacki, Gliwa, Jasiński, Kruczek, Migas, Pawłowski, Rajca, Ratajczak, Salski, M. Solarz, J. Solarz, Szeremeta, Szpak, Trybuszewski, Woźniak