Strona główna 112 Wpadł z ponad 1330 porcjami marihuany

Wpadł z ponad 1330 porcjami marihuany

0

Wysoka kara grozi 29-latkowi ze Świebodzic, u którego znaleziono pokaźną paczkę marihuany ukrytą w plecaku. Według policji, mężczyzna mógł uzyskać ponad 1330 porcji handlowych narkotyku. 

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusza Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz funkcjonariusza Straży Miejskiej w Świebodzicach, zatrzymany został 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, podejrzewany o posiadanie znacznej ilości środków odurzających – potwierdza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusz KP w Świebodzicach ujawnił w plecaku worek strunowy z zawartością suszu w kolorze szaro-zielonym, który poddano badaniom na testerze narkotykowym – dodaje Ząbek. Jak się okazało, zabezpieczona przez policję substancja to marihuana.

29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i jeszcze dziś usłyszy zarzuty w sprawie. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia rzeczniczka policji.

/opr. mn/

fot. KPP Świdnica

Poprzedni artykułAreszty i bezwzględne więzienie za bestialstwo wobec zwierząt
Następny artykułZłożonych już ponad 50 tysięcy PIT-ów. Ostatnie dni na rozliczenie