Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczcili pamięć swojego patrona

Uczcili pamięć swojego patrona [FOTO]

0

Prelekcje na temat życia Tadeusza Kościuszki, tworzenie prac przedstawiających jego postać, turnieje sportowe i konkursy jemu poświęcone. Moc atrakcji i wydarzeń przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy z okazji Dnia Patrona.

Pamięć swojego patrona uczniowie uczcili wieloma wydarzenia. W klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat – „Kim był Tadeusz Kościuszko i dlaczego został wybrany na patrona naszej szkoły?”. Ponadto klasy 0-III wykonały plakaty i portrety przedstawiające jego postać.

Jednym z większych wydarzeń upamiętniających patrona był Turniej Sportowy „O szablę Kościuszki”, zorganizowany 23 marca. Nad właściwą punktacją każdej drużyny czuwała komisja konkursowa. Na podium stanęły w tym roku klasy – I c, II b, III c, IV i V.

Klasy starsze natomiast brały udział w konkursie na najlepsze wykonanie hymnu szkolnego. W tym zadaniu najlepsza była klasa 4 c, drugie miejsce zdobyła klasa 4 e, a trzecie – klasa 4 a. Uczniowie wykazywali się także w konkurencjach sportowych oraz quizie wiedzy o Kościuszce.

To był udany dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi – podsumowuje Anna Sochocka, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy.

/oprac./
/materiały – SP nr 1 w Świdnicy/

Poprzedni artykułWystawa obrazów czeskiego artysty
Następny artykułZapraszamy do CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]