Strona główna Kultura Sukces w wojewódzkim Pegaziku

Sukces w wojewódzkim Pegaziku

0

Eliminacje klasowe, szkolne, międzyszkolne i powiatowe – to dla młodych recytatorów bardzo długa droga, jednak pokonali ją wspólnie i, co ważne, zostali docenieni w ostatnim, wojewódzkim etapie XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Mowa o Krzysztofie Gizie (klasa 4a) i Liwii Żak (klasa 6b) ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy.


Nasi reprezentanci – pośród aż 43 uczestników – wyróżniali się wielkim profesjonalizmem i kulturą słowa. Historia kury i losy drewnianej głowy oczarowała nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów, którzy podjęli bardzo miłą i zaskakującą decyzję. Rzadko się bowiem zdarza, że aż dwoje uczniów tej samej placówki przechodzi do etapu wojewódzkiego, dlatego tym milsza i radosna była decyzja jury, które postanowiło w wyniku jawnego głosowania przyznać Krzysztofowi miejsce 3, zaś Liwii wyróżnienie.

– Kiedy wywołano mnie na scenę, poczułem stres, ponieważ wydawało mi się, że zapomniałem swój tekst, ale gdy wkroczyłem po wysokich stopniach na pięknie oświetloną estradę, strach minął – opisuje Krzysztof. – Zdecydowanym głosem podjąłem opowieść o historii pewnej kury i było jasne, że liczy się już tylko jedno – słowo! Mój występ został nagrodzony gromkimi oklaskami, cieszyłem się, że widowni spodobała się moja recytacja.

Opiekunem Liwii jest Agnieszka Pętal, zaś Krzysia  Małgorzata Kowalska.

/opr. red./

Poprzedni artykułKonkurs plastyczny na 100-lecie niepodległości. Maluchy nagrodzone
Następny artykułZłodziej próbował zarażać wirusami HIV i HCV. Jest akt oskarżenia