Strona główna Sport Inne Spróbują wyśrubować własny rekord Polski!

Spróbują wyśrubować własny rekord Polski!

0

Kolejny raz zmierzą się z czasem i uciekającymi kilometrami, aby razem ustanowić nowy rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. W tym roku dojdzie również jazda testowa na ergometrze wioślarskim.

Ty też możesz mieć w tym swój udział. Zapraszamy wszystkich chętnych do Galerii Świdnickiej. Start o godz. 10.00 w sobotę, 12 maja. Koniec dokładnie 24 godziny później – o 10.00 w niedzielę, 13 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji Aktywni 24.

Chcą ustanowić nowy rekord
W ustanawianiu rekordu rowerowego i biegowego wezmą udział zaproszeni goście, kolarze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie. W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1.238,7 km. Biegacze wybiegali 277,8 km. Zapraszamy grupy kolarskie, biegowe oraz wszystkich chętnych. – Jeżeli lubisz biegać albo jeździć na rowerze i chcesz sprawdzić się we wspólnej rywalizacji, to zachęcamy do udziału w kolejnej edycji akcji Aktywni 24. Przyłącz się i pomóż nam ustanowić nowe rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej – zachęca Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Warunkiem wzięcia udziału jest zgłoszenie poprzez specjalny formularz rejestracyjny – dostępny na stronie internetowej www.sport.swidnica.pl. Tam znajduje się także regulamin imprezy. Wykręcanie obu rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15, 30 lub 60 minut. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

Każdy kilometr pomaga
Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup roweru dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. – W ubiegłym roku udało nam się zakupić dwa rowery dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy. Tym razem naszą pomoc kierujemy w stronę osób niepełnosprawnych. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że uczestnicy wykręcą i wybiegną taką ilość kilometrów, która pozwoli nam na zakup roweru stacjonarnego dla stowarzyszenia – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką. Rekord Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej będzie weryfikowany i certyfikowany przez Biuro Rekordów.

Poprzedni artykułLaureatki konkursu języka angielskiego wyłonione
Następny artykułUmowy na sprzątanie nad rzeką nie ma