Strona główna 112 Skontrolują motocyklistów

Skontrolują motocyklistów

0

Świdnicka policja przez cała sobotę, 7 kwietnia, będzie kontrolowała motocyklistów. Wraz z wiosennym ociepleniem amatorów jednośladów przybywa i nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa.

Zdjęcie archiwalne

Lista wykroczeń, popełnianych przez motocyklistów jest długa: nadmierna prędkość, jazda na jednym kole, wyprzedanie przed lub na skrzyżowaniu, nagła zmiana pasa ruchu bez jej sygnalizowania, udział w nielegalnych wyścigach ulicznych, poruszanie się bez hełmów ochronnych, poruszanie się niesprawnym technicznie pojazdem. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego 7 kwietnia br. w godzinach 6.00 do 20.00 przeprowadzą na terenie powiatu świdnickiego działania pn. “Motocykl”. Będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, czy obowiązku jazdy w hełmie ochronnym.

Zadania realizowane będą przy wykorzystaniu będącego w dyspozycji sprzętu techniki policyjnej – ręcznych mierników prędkości, pojazdów, w tym wyposażonych w wideorejestratory, urządzeń do sprawdzenia stanu trzeźwości, a także motocykli służbowych – zapowiada Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

/Źródło KPP w Świdnicy/