Strona główna Temat dnia Programiści z II LO awansowali do finału konkursu Diversity

Programiści z II LO awansowali do finału konkursu Diversity

0

Dwie drużyny z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy awansowały do finału ogólnopolskiego konkursu programistycznego Diversity 2018. Diversity znaczy “różnorodność”. Projekt pod tą nazwą, prowadzony od 2000 roku przez Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie, ma na celu zachęcenie uczniów (a w szczególności dziewcząt) do możliwości rozwoju, jakie daje zawód inżyniera oprogramowania.

Po raz kolejny awansowała drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Natalia Wojtasik, Jakub Pawłowski, Michał Bałwanowski (wszyscy z klasy III A) oraz Aleksandra Kosikowska z III C. W tamtym roku ich robot nazywał się Rudikon, lecz teraz zmienili nazwę na krótszą i bardziej chwytliwą – Rudi. Powinno w tym roku zaprocentować ich doświadczenie.

Do finału Diversity 2018 zakwalifikowała się również drużyna klasy II A w składzie: Katarzyna Domańska, Wiktoria Kaszubowska, Maksymilian Pawlica i Sebastian Melańczuk. Zachęceni przez poprzedników spróbowali z sukcesem swoich sił w programowaniu robotów. W finale zmierzy się 16 drużyn z całej Polski, w tym dwie z II LO, które są jedynymi zespołami z Dolnego Śląska.

Na zdjęciach obie drużyny oraz foto z poprzedniego roku z opiekunem Piotrem Rudownikiem.

/II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułChcą ocalić jeden z najstarszych dworców kolejowych. Na razie wygląda jak z horroru [FOTO]
Następny artykułZwycięstwo było bardzo blisko…