Strona główna Sport Piłka nożna Odprawili z kwitkiem ligowego outsidera

Odprawili z kwitkiem ligowego outsidera [FOTO]

0

Po drugie z rzędy trzy punkty sięgnęli piłkarze pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica. Nasi seniorzy po wygranej 4:0 z MKP Wołów, tym razem pokonali 3:1 zamykającą ligową stawkę ekipę Pogoni Oleśnica.

Początek spotkania nie zwiastował jakichkolwiek kłopotów. Już w 6. minucie Łukasz Kot dobrze dograł na prawe skrzydła do Krystiana Jagieły, a ten wypatrzył w polu karnym Szymona Tragarza, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 1:1. Chwila dekoncentracji w bloku defensywnym kosztowała nas utratę gola, a na listę strzelców wpisał się Kacper Korcik. Świdniczanie mieli inicjatywę, ale do końca pierwszej części gry brakowało klarownych sytuacji do strzelenia gola. Wszystko zmieniło się w drugich 45 minutach. Biało-zieloni zaczęli nacierać z jeszcze większą siłą i to dało efekt już w 53. minucie. Wojciech Szuba popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego i byliśmy znów na prowadzeniu. 8 minut później jeden z rywali zagrał ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na „wapno”. Niestety Sebastian Idziorek wyczuł intencje strzelającego Wojtka Szuby i wciąż było tylko 2:1 dla Polonii-Stali Świdnica. Decydująca o końcowym wyniku akcja wydarzyła się w 70. minucie, a prawdziwym „wejściem smoka” popisał się Bartłomiej Skowroński. Świdnicki obrońca zmienił na murawie Jakuba Białasa i szybko pobiegł w pole karne, zamykając po chwili dośrodkowanie z rzutu rożnego oraz ustalając rezultat na 3:1.

Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Oleśnica 3:1 (1:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Wilka, Białas (70′ Skowroński), Ł. Kot, Sowa (19′ Salamon), Madej, Jagieła (66′ Łuszkiewicz), Szczygieł (78′ Myrta), Szuba, Tragarz (65′ Matwiejko)

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułOśrodek dotknięty kataklizmem będzie jak nowy?