Strona główna 112 Kierował pod wpływem narkotyków

Kierował pod wpływem narkotyków

1

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali kolejnego kierującego, u którego badanie na urządzeniu Drager DrugTest 5000 potwierdziło, że jest wpływem środków odurzających.

 
Drager Drug Test 5000 to sprzęt, który służy do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, jest nowoczesny i superczuły, rozpoznaje nawet najmniejsze dawki zażywanych środków. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium.
17 kwietnia  około północy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki Opel. Podczas badania mężczyzny na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Ponadto przy kierującym ujawniono   ponad 11 porcji amfetaminy. Mężczyzna  za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.
/KPP w Świdnicy/