Strona główna Temat dnia Języki obce na zakończenie egzaminacyjnych zmagań

Języki obce na zakończenie egzaminacyjnych zmagań

0

Za uczniami gimnazjów ostatni etap trzydniowej sesji egzaminów. Dzisiejszy egzamin sprawdzający znajomość języków obcych świdniccy gimnazjaliści uznali za najprzyjemniejszy i najłatwiejszy. Zarówno test na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym nie sprawił im większych trudności.


Przez ostatnie trzy dni młodzież gimnazjalna zmagała się z egzaminami sprawdzającymi ich wiedzę humanistyczną, przyrodniczo- matematyczną oraz z języków obcych. Dzisiejszy sprawdzian wiedzy językowej rozpoczął się o godzinie 9.00 testem na poziomie podstawowym, który trwał 60 minut. Następnie o godzinie 11.00 uczniowie rozpoczęli pisanie testu na poziomie rozszerzonym, na wypełnienie którego mieli również godzinę.

Swoimi wrażeniami po dzisiejszym egzaminie dzieli się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy, w której uczniowie przystępowali do egzaminu z języka angielskiego, lub niemieckiego. – Test na poziomie podstawowym z niemieckiego był średnio trudny, zależy dla kogo. Były tylko pytania zamknięte, bo na podstawowym poziomie tylko takie są. My pisałyśmy tylko podstawę – dzielą się opiniami uczennice Natalia Adamczyk i Justyna Janeczko. – Było dobrze i łatwo. Tylko 4 zadania ze słuchania- twierdzą wspólnie uczniowie Igor Gradowski i Wiktor Dębek, którzy podchodzili dziś do egzaminu z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

– Powiedziałbym, że egzamin był dosyć łatwy, jestem osobiście w klasie z rozszerzonym angielskim, więc wszyscy w naszej klasie pisali angielski, nie było wyjątków. Był e- mail do napisania. Poszło mi dosyć dobrze – mówi Mikołaj Kwiatkowski. Emilia Ciszewska, która pisała egzamin z języka angielskiego na obu poziomach zdradza: Myślałam, że będzie trudniej, ale było dobrze. Myślałam też, że e-mail będzie miał trudniejszą tematykę, ale poszło dobrze.

W tym roku w Świdnicy do egzaminów gimnazjalnych przystąpiło 357 uczniów oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych, 62 uczniów oddziałów gimnazjalnych niepublicznych szkół podstawowych oraz 12 uczniów Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum. Wyniki tegorocznych egzaminów młodzież pozna 15 czerwca.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka

Poprzedni artykułŚwidniczanie zakończą maraton w Kłodzku
Następny artykułMotocykliści odprowadzili przyjaciela w ostatnią drogę [FOTO]