Strona główna 112 Dostawczakiem po pijaku. Kierowca miał ponad 2 promile

Dostawczakiem po pijaku. Kierowca miał ponad 2 promile

6

Kolejny bezmyślny kierowca wpadł w ręce świdnickiej policji. 55-latek jeździł po mieście dostawczym Mercedesem. Gdy wreszcie trafił na patrol, podczas badania alkomatem wydmuchał 2,2 promila.

zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Mimo licznych apeli o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, cały czas zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych zmotoryzowanych. – Przykładem takiego zachowania jest 55-latek, zatrzymany przez świdnickich policjantów w nocy na terenie miasta. Mężczyzna kierował samochodem marki Mercedes Sprinter będąc w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie karnie. – W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – tłumaczy rzeczniczka policji.

/opr. mn/