Strona główna Sport Piłka nożna Bezkonkurencyjni mrowinianie

Bezkonkurencyjni mrowinianie

0

Sport odgrywa dużą rolę w resocjalizacji nieletnich. Doskonale wiedzą o tym w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Mrowinach. Piłkarze z powodzeniem powalczyli w ostatnim czasie w turnieju rozgrywanym w Bystrzycy Górnej. 

Zajęcia sportowe są mocno akcentowane. Wspólne treningi oraz udział w licznych zawodach. Tak m.in. wyglądają zajęcia wychowanków mrowińskiego ośrodka, w które mocno angażuje się wychowawca Zbigniew Ogryzek. W ostatnim czasie podopieczni wzięli udział w II wiosennym turnieju piłki halowej w Bystrzycy Górnej. Rozgrywki zgromadziły pięć ośrodków: MOW Wałbrzych, MOS Wałbrzych, ZPS Bystrzyca Górna, MOW Brzeg Dolny oraz MOW Mrowiny.

Turniej był przetarciem przed eliminacjami do Mistrzostw Polski MOW. Komplet zwycięstw dał pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski. – Systematyczność i ciężka praca pozwalają osiągać sukcesy. Wychowankowie widzą sens każdych zajęć, podczas których jest dużo rozmów. Sport daje wiele dobrego i wykorzystujemy to w stu procentach – opowiada wychowawca Zbigniew Ogryzek. Indywidualnie najlepszym bramkarzem został Patryk Zaraziński. W całym turnieju MOW Mrowiny strzelił jedenaście goli, tracąc zaledwie dwa.

/UM Żarów/