Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 1918 flag na 100-lecie odzyskania niepodległości

1918 flag na 100-lecie odzyskania niepodległości

0

Dokładnie 1918 flag uszyją mieszkańcy 33 sołectw w gminie Świdnica. W ten sposób chcą upamiętnić rok 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Każda flaga posiadać będzie ulotkę informacyjną, w której znajdą się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego jej eksponowania.

Już niebawem obchodzić będziemy ważne dla nas, Polaków święta: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii  Polaków za Granicą, 3 maja – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja, 11 listopada, Dzień Niepodległości. Przejeżdżając przez wiele miejscowości na terenie gminy Świdnica można zauważyć, że nasi mieszkańcy wywieszają flagi w święta narodowe i okolicznościowe. To bardzo nas cieszy i za to bardzo dziękuję. Eksponowanie symboli narodowych jest naszą  manifestacją patriotyzmu, to także część historii państwa – mówi wójt Teresa Mazurek.

Na realizację zadania Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji kupi tkaniny. Jak zapewnia dyrektor GOKSIR Krzysztof Jas, pierwsze nowe biało-czerwone powstaną w świetlicach  w przyszłym tygodniu  i zostaną wykonane przez mieszkańców sołectw z terenu gminy Świdnica. Chętni do udziału w akcji mogą się zgłaszać do Gminnego  Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji osobiście lub tel. pod nr 74 852 12 26 wew. 313, 314, 312.

Szycie 1918 biało-czerwonych flag to kolejna akcja gminy Świdnica w ramach tegorocznych obchodów uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W tym roku na terenie gminy zostanie posadzonych  100 dębów. Pierwsze sadzonki trafiły 10 marca do włodarzy wsi, z okazji ogólnopolskiego Dnia Sołtysa.

/Źródło UG Świdnica/