Strona główna Wydarzenia Świdnica Zasiali ziarno wiedzy. Za nami kolejny Festiwal Nauki

Zasiali ziarno wiedzy. Za nami kolejny Festiwal Nauki [FOTO]

0

Chcemy zaszczepić u młodzieży chęć do zdobywania i pogłębiania wiedzy – mówił dyrektor świdnickiego Zespołu Szkół Mechanicznych, otwierając 15. edycję Festiwalu Nauki. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydarzenie przyciągnęło tłumy słuchaczy. Można też było podziwiać zabytkowe auta ze zbiorów Muzeum Motoryzacji Topacz.

Podczas tegorocznego Festiwalu uczniowie „Mechanika” i innych świdnickich szkół mogli posłuchać wykładów m.in. na temat tajemnic Zamku Książ, dowiedzieć się o ciekawostkach skrywanych przez Park Narodowy Gór Stołowych, a także posłuchać o prawdziwym obliczu futbolu amerykańskiego i wziąć udział w warsztatach. Wszyscy goście przybyli do Zespołu Szkół Mechanicznych w jednym celu: zasiać ziarno wiedzy, zachęcając młodzież do pogłębiania zainteresowań.

W ramach festiwalowych wydarzeń można też było spotkać się z Julianem Obrockim, dziennikarzem motoryzacyjnym, podróżnikiem i pilotem rajdowym, który w 1988 roku, jako jeden z pierwszych Polaków, dotarł do mety Rajdu Paryż-Dakar. – 30 lat temu świat był inny. Nie było nawigacji satelitarnej, która pomogłaby w pokonaniu Dakaru. W tamtych czasach podstawą była mapa i umiejętność jej czytania. Także dzisiaj na trasie rajdu ciężko o złapanie zasięgu telefonii komórkowej, trzeba więc sobie radzić w tradycyjny sposób – mówił, zachęcając przy tym, by poświęcić odrobinę czasu i nabyć umiejętności, które mogą zaprocentować w przyszłości.

W ramach atrakcji towarzyszących zorganizowano prezentację zbliżającego się 46. Rajdu Świdnickiego – Krause, a także można było podziwiać historyczne eksponaty z Muzeum Motoryzacji Topacz.

Głównym beneficjentem organizowanego przez nas Festiwalu jest młodzież. Wierzę jednak, że po dzisiejszym dniu wszyscy będziemy żądni wiedzy – podkreślał dyrektor ZSM, Krzysztof Anklewicz.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKolejny pijany za kółkiem
Następny artykułStłuczka na pl. św. Małgorzaty [FOTO]