Strona główna Sport Piłka nożna Wspaniały sukces zawodników z Akademii Piłkarskiej Marcinowice

Wspaniały sukces zawodników z Akademii Piłkarskiej Marcinowice

0

Ten dzień na długo zostanie w pamięci zawodników i trenera reprezentujących gminę Marcinowice w dolnośląskim finale turnieju piłkarskiego chłopców do lat 13. Nasi zawodnicy odegrali w Wińsku pierwszoplanowe role, kończąc zmagania na drugiej lokacie.  

W grupie B trafiliśmy na Polonię Środa Śląska oraz drużyny ze Ścinawki i Pisarzowic. W pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy niefortunnie 1:1, tracąc gola po stałym fragmencie gry w samej końcówce meczu. Gola dla naszej ekipy zdobył Hubert Maruszak. W drugim pojedynku nie poddaliśmy się presji i po pięknym boju i po dwóch trafieniach Huberta Maruszaka wygraliśmy z drużyną z Pisarzowic 2:1. Trzecie spotkanie z faworytem turnieju Polonią Środa Śląska decydowało o tym, czy zagramy o pierwsze, trzecie, a nawet piąte miejsce w turnieju. Tylko wygrana dawała nam wielki finał rozgrywek. Chłopcy z Marcinowic pokazali, że umieją grać w piłkę i po bardzo emocjonującym meczu – trzech golach Huberta Maruszaka i jednym Jakuba Radzikowskiego awansowaliśmy do finału dolnośląskiego, wygrywając 4:3. Ci dwaj chłopcy po raz kolejny zostali bohaterami, prowadząc drużynę do sukcesu. Świetnie w bramce spisywali się Konrad Puchała oraz Michał Janowicz. Cóż to był za mecz, wiedzą tylko zawodnicy oraz rodzice zgromadzeni w hali sportowej w Wińsku. W finale zawodnicy UKS/AP Marcinowice rywalizowali z ekipą z Lwówka Śląskiego. Niestety kontuzja naszego najlepszego strzelca –Huberta Maruszaka (7 goli) uniemożliwiła nam wyrównaną walkę. Ostatecznie to drużyna z Lwówka Śląskiego okazała się najlepsza na Dolnym Śląsku, pokonując nas 3:1. Honorowe trafienie zaliczył dla nas zmagający się z kontuzją Hubert Maruszak. Mimo przegranej w finale gracze z Marcinowic pokazali, że umieją grać w piłkę i potrafili zdobyć wicemistrzostwo Dolnego Śląska. Po raz kolejny oprócz Huberta Maruszaka, wyróżnili się: najlepszy asystent i rozgrywający – Jakub Radzikowski, który swoimi dryblingami oraz asystami porywał kibiców zgromadzonych w hali, a także najlepszy obrońca – Szymon Kędzior, który razem z Jakubem stanowili zaporę nie do przejścia dla przeciwników. Nie można zapomnieć o zawodnikach rezerwowych, którzy także świetnie się spisali,  wspierając drużynę swoją grą. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników – relacjonuje trener Wojciech Poznański.

Skład drużyny: Konrad Puchała, Michał Janowicz, Szymon Kędzior, Jakub Radzikowski, Hubert Maruszak, Marcin Józefiak, Oskar Bodnar, Jakub Greinert, Kacper Kamiński, Michał Kustra.

Panowie, to co pokazaliście podczas turnieju, długo pozostanie w Waszej pamięci. Cieszcie się sukcesem, na który pracowaliście prawie trzy lata. Wszyscy na czele z trenerem są z Was dumni i mamy nadzieję, że jest to krok do dalszych sukcesów. Dziękuję rodzicom za świetny doping, który poniósł nas do drugiego miejsca w turnieju. Dziękuję zawodnikom za świetną atmosferę i godne reprezentowanie gminy Marcinowice. Powodzenia chłopcy – dodaje trener Poznański.

/FOTO: Robert Makłowicz/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwidnica wychowała mistrza świata!