Strona główna Sport Piłka nożna Triumf młodzików Polonii-Stali Świdnica w Nowej Rudzie!

Triumf młodzików Polonii-Stali Świdnica w Nowej Rudzie!

0

Świetne przetarcie przed rozgrywkami ligowymi zrobili sobie młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2006. Podopieczni Mariusza Krupczaka okazali się najlepsi podczas organizowanego przez FC Academy Wrocław turnieju w Nowej Rudzie – Athletic-Sport Spring Cup 2018. W pokonanym polu pozostawiliśmy osiem zespołów, a na podium okazaliśmy się lepsi od ekstraklasowego Śląska Wrocław S.A. i Polonii Trzebnica. 

W sobotę rozegraliśmy cztery mecze, w niedzielę trzy. Łącznie spędziliśmy na boisku blisko 200 minut. Nasza drużyna okazała się najlepsza w całej stawce. Królem strzelców został ponadto Jakub Safian, a najlepszym bramkarzem Piotrek Widła. W pokonanym polu zostały m.in.: Stal Mielec, WKS Śląsk Wrocław, FC Academy Wrocław, Polonia Trzebnica, Śląsk Wrocław S.A., czy Atom Grądy. Cieszy nas zwycięstwo w turnieju, natomiast nasza gra pozostawała wiele do życzenia. Przed startem ligi mamy jeszcze wiele do poprawy. Na pewno wpływ na naszą grę mają liczne choroby, które nas nie opuszczają. Niemniej jednak jesteśmy optymistami i oczekujemy sobotniego startu ligi dolnośląskiej w której będziemy z pewnością najmłodszym zespołem. Wszystkich chętnych zapraszamy oczywiście w sobotę na stadion OSiR w Świdnicy – o godz. 10.00 podejmiemy Chojnika Jelenia Góra – wyznaje trener świdnickiego zespołu Mariusz Krupczak.

Skład Polonii-Stali: Widła, Duda, Lipiński, Homa, Taratuta, Korab, Safian, Paliński, Malinowski, Sośnicki, Pawlik, Zawiła, Choromański, Holband, Stańczak