Strona główna Wydarzenia Świdnica Szkoła będzie świętowała w olimpijskim stylu

Szkoła będzie świętowała w olimpijskim stylu

0

Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy kontynuując tradycję, do której zobowiązuje imię – Polskich Olimpijczyków, przygotowała dla swoich uczniów oraz dla odwiedzających placówkę wiele ciekawych, nie tylko sportowych wydarzeń. Dzień Olimpijczyka, będący świętem szkoły i patrona, połączony zostanie z Dniem Otwartym. Zajęcia, spotkania ze sportowcami, gry i zabawy zaplanowano na piątek, 9 marca.

Szkoła Podstawowa nr 2, a dawniej Gimnazjum nr 2 zaprasza na kolejną odsłonę Dnia Olimpijczyka. Wydarzenie rozpocznie się 9 marca o godz. 9.00 – Jest to święto szkoły i dzień naszego patrona. Wydarzenie jest okazją pokazania młodym ludziom, że w życiu należy się rozwijać pod każdym względem zarówno naukowym, jak i sportowym. O tym przekonują nasi goście – sportowi mistrzowie, którzy osiągając sukcesy sportowe wygrywają także w innych dziedzinach życia – mówi pedagog Izabela Jarmołowicz-Strubel.

Także w tym roku szkoła zaprosiła w swe progi znakomitych sportowców. – W tym roku „Dwójkę” odwiedzi Rafał Mikołajczyk, wrocławski niepełnosprawny sportowiec, para-kolarz, zdobywca Pucharu Europy i Mistrz Polski, a także uhonorowanym wieloma stopniami mistrzowskimi Arek Kaczmarek, trenującym różne sztuki walki – zapowiada Izabela Jarmołowicz-Strubel.

Na dzieci czeka również mnóstwo ciekawych sportowych zajęć, w tym chociażby trening koszykarski z zawodnikami MKS Polonia Świdnica, aerobik czy zajęcia z tenisa ziemnego, które są realizowane w szkole od lutego. – Oprócz wydarzeń sportowych zaplanowaliśmy dla uczniów także inne zajęcia i konkurencje, jak chociażby zabawę „Młody odkrywca”, w której uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą z wielu dziedzin naukowych jak geografia, fizyka, chemia czy matematyka, albo rywalizację „Młody Poliglota”, będącą z kolej dla dzieci wyzwaniem językowym – przedstawia program szkolna pedagog.

O godz. 14.00 zacznie się natomiast Dzień Otwarty, skierowany dla przyszłych uczniów i ich rodziców. – Zapraszamy przedszkolaki i ich rodziców do zwiedzania naszej szkoły. Dla nich też przygotowaliśmy przeróżne, dostosowane do wieku rywalizacje, gry i zabawy, w których będzie można zdobyć medale – dodaje. O tym jak wygląda nauka w „Dwójce”, można się przekonać na lekcjach otwartych, które organizowane są od lutego. Kolejne takie zajęcia otwarte dla odwiedzających, tym razem pod tytułem „Czy można myśleć nielogicznie?” zaplanowane zostały na 13 marca.

/AN/

Poprzedni artykułPotrącenie na ul. Kopernika
Następny artykułZaczarowany świat z Przechodniej [FOTO]