Strona główna Wydarzenia Dobromierz Świetlica wiejska powstanie w Jugowej

Świetlica wiejska powstanie w Jugowej

0

Gmina Dobromierz otrzymała dofinansowanie  w wysokości 190 tys. zł na budowę świetlicy wiejskiej w Jugowej. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Rozpoczęcie budowy centrum kulturalno-rekreacyjnego w Jugowej – stan surowy zamknięty wraz z zagospodarowaniem terenu rozpocznie się w najbliższym czasie.

Wniosek, który gmina Dobromierz złożyła w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, został rozpatrzony pozytywnie. Na inwestycję wartą w sumie 360 tys. zł, gmina otrzymała  dotacje w wysokości 160 tys. zł.

W ramach realizacji zadania wybudowana zostanie świetlica wiejska o powierzchni zabudowy 237 m2 i kubaturze ok. 1 200 m3. Będzie to budynek wolno stojący, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, kryty dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, pokryty dachówką ceramiczną zakładkową w kolorze czerwonym. Zagospodarowanie terenu obejmie drogę dojazdową do obiektu i plac manewrowy z miejscami postojowymi, wyznaczone krawężnikami betonowymi i utwardzone kruszywem łamanym chodniki przy obiekcie i plac przed obiektem utwardzone kostką brukową betonową oraz ogrodzenie z siatki wydzielonego miejsca pod posadowienie zbiornika na gaz. Pozostałe parametry obejmują – roboty wykończeniowe i instalacyjne, przyłącza wody, kanalizacji ze zbiornikiem na nieczystości płynne i zewnętrzną instalację gazu ze zbiornikiem na gaz płynny.

Inwestycja ma na celu aktywizację społeczności lokalnej i z pewnością w dużym stopniu wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców wsi, poprzez ożywienie życia kulturalnego oraz wzrost integracji społecznej. Obiekt ma stanowić miejsce, gdzie mogą spotykać się wszyscy mieszkańcy oraz aktywne grupy lokalne.

-Umowa na dofinansowanie budowy centrum kulturalno-rekreacyjnego jest już podpisana, a wyłoniony wykonawca czeka już tylko na sprzyjające warunki atmosferyczne by dynamicznie ruszyć z budową – komentuje wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin.

/Urząd Gminy Dobromierz/

Poprzedni artykułHala sportowa LO w Strzegomiu w remoncie [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]