Strona główna Wydarzenia Marcinowice „Ratujemy i uczymy ratować”

„Ratujemy i uczymy ratować” [FOTO]

0

Szkoły w Marcinowicach i Strzelcach przystąpiły do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Nauczyciele już są po szkoleniu, teraz wiedzę będą przekazywać uczniom.

W dniach od 27 do 29 lutego nauczycielki ze Szkół Podstawowych w Marcinowicach i Strzelcach wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym w Legnicy, w ramach Programu Edukacyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Inicjatywa skierowana jest do uczniów klas od I do III.

Celem programu jest przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielania pierwszej pomocy. Nauczyciele będą uczyć m.in. prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, najprostszych czynności wykonywanych przy osobie poszkodowanej. W szkoleniu udział wzięły – Monika Sordyl, Barbara Jaskulska, Beata Moskal i Ewa Kryger.

Od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szkoły otrzymały potrzebne – materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji z uczniami, fantomy do ćwiczeń, telefony do nauki wzywania pomocy, książki dla nauczycieli i uczniów oraz płyty instruktażowe DVD, plakaty edukacyjne.

/oprac./
/komunikat UG Marcinowice/

Poprzedni artykułMarzec z CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułKolejne zawiadomienie o podpaleniu