Strona główna Wydarzenia Strzegom Przedszkolaki zdobywają wiedzę o wodzie

Przedszkolaki zdobywają wiedzę o wodzie

0

Dzieci z przedszkola w Morawie koło Strzegomia wezmą udział w projekcie zatytułowanym ,,Woda źródłem życia i energii”. Inspiracją do udziału stało się najbliższe otoczenie placówki.

Projekt zrodził się pod wpływem zainteresowań dzieci przyrodą, a zwłaszcza znajdującymi się bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola stawem z charakterystyczną roślinnością wodną, rzeką Strzegomką. Podczas wycieczek i spacerów do pobliskiego parku, nad staw, dzieci zadają liczne pytania na temat środowiska przyrodniczego regionu, w którym mieszkają. W trakcie realizacji projektu dzieci będą mogły w ciekawy sposób poszukać odpowiedzi na nurtujące je pytania, głównie o zagadnienia związane z wodą.

Projekt zakłada realizację różnorodnych zadań, dzięki którym zainteresujemy dzieci tematem znaczenia wody w życiu człowieka i jej ograniczonych zasobów. Czekają na nas ciekawe wycieczki krajoznawcze, spotkania z interesującymi ludźmi, których praca związana jest z wodą. W maju wybierzemy się m.in. do Ekologicznej Oczyszczalni Ścieków, odwiedzimy Pijalnię wód w Szczawnie Zdroju. Planujemy też spotkanie z członkami miejscowego Klubu Wędkarskiego, w czerwcu zaś zajęcia rekreacyjne na basenie w Strzegomiu. Podsumowaniem będzie quiz wiedzy o wodzie podczas festynu w naszym ogrodzie przedszkolnym z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości  – zapewniają opiekunowie.

/opr. red./