Strona główna Kultura Młodzi zaśpiewali patriotycznie

Młodzi zaśpiewali patriotycznie [FOTO]

0

,,Czerwone maki na Monte Cassino’’, ,,Piechota’’, ,,Dziś idę walczyć mamo’’ oraz wiele innych znanych utworów można było dziś usłyszeć w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Z dużym zaangażowaniem zaśpiewała je młodzież biorąca udział w tegorocznym Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej.


Trzynasty już konkurs został zorganizowany przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. Przegląd odbył się pod hasłem ,,Moją ojczyzną Polska jest’’, które podkreślało wyjątkowość tegorocznej edycji, związanej z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Na scenie Świdnickiego Ośrodka kultury zaprezentowała się młodzież nie tylko ze Świdnicy, ale też z Grodziszcza, Bielawy, Ząbkowic Śląskich i Wałbrzycha. W sumie swoje utwory zaśpiewało dwudziestu trzech solistów oraz trzynaście zespołów.

Wszystkich wykonawców oceniało jury w składzie: Małgorzata Sandecka, dyrektor Wydziału Nadzoru Kształcenia Podstawowego i Specjalnego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Maciej Cytarzyński, muzyk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, Marek Łętowski, muzyk i wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu oraz Tadeusz Szarwaryn, muzyk, autor tekstów i dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie.

W gronie laureatów znaleźli się – Katarzyna Rzeczkowska, Aleksandra Brzuszkiewicz, Zespół „La Chanson”, Agnieszka Letniowska, Jagoda Kurzawa, Wojciech Walasek, Kacper Sowa, Elżbieta Dorota Kuś, duet: Agata Wiśniewska i Agnelika Ślęzak, a także zespół „Fantazja”.

Zwycięzcy będą reprezentować dawny region wałbrzyski na etapie wojewódzkim. Finał zaplanowany został we Wrocławiu.

/Tekst: Marta Bułgajewska/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułZadymienie w świdnickim szpitalu [FOTO]
Następny artykułPonad 100 tysięcy gości na świdnickim lodowisku!