Strona główna Wydarzenia Świdnica Konferencja dla doradców zawodowych w Świdnicy

Konferencja dla doradców zawodowych w Świdnicy

0

Doradcy zawodowi, pedagodzy, psycholodzy i nauczyciele przedsiębiorczości po raz kolejny będą szkolić się w Świdnicy. Dolnośląska Konferencja „Wieloaspektowość w doradztwie zawodowym” odbędzie się w czwartek 22 marca w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy.

Konferencja jest bezpłatną formą doskonalenia zawodowego w ramach Sieci Doradców Zawodowych Ziemi Świdnickiej. Inicjatywa powstała 4 lat temu temu w Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy. – Uczestniczyliśmy jako szkoła w projekcie „Nowoczesne narzędzia w doradztwie” w Krzyżowej, w ramach którego powstała inicjatywa „Kalejdoskop kariery”. Padł wtedy pomysł byśmy stworzyli sieć Forum Doradztwa Zawodowego Ziemi Świdnickiej. Szkoła podpisała porozumienie z Fundacją Krzyżowa, które zakładało wspieranie się w działaniach tak, by propagować doradztwo zawodowe, wymieniać się dobrymi praktykami i szkolić. Od tego czasu co najmniej dwa razy w roku dawniej w Gimnazjum nr 4, a dziś Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy organizowane są szkolenia – mówi wicedyrektor szkoły Tomasz Całka.

W kolejnej konferencji warsztatowej, skierowanej do doradców zawodowych, coachów i specjalistów prowadzących szeroko rozumiane doradztwo edukacyjno – zawodowe, weźmie udział blisko 90 osób. Na spotkaniu wykładowcy odniosą się do historii i przyszłości doradztwa zawodowego, a także jego miejsca w szkole. Poruszone zostaną tematy także holizmu w doradztwie zawodowym czy współpracy ogniw doradczych.

Na konferencji wystąpią m.in. dr Joanna Minta, pracownik DSW Wrocław, Wioletta Klimczak, pracownik DSW Wrocław, Katarzyna Druczak, ekspert ORE, doradca zawodowy ZS nr 5 w Wałbrzychu, Małgorzata Reichel, doradca zawodowy, konsultant DODN Wrocław, Beata Kras, trener biznesu i rozwoju osobistego, Grupa KRAS, Joanna Brosiło, starszy specjalista ds. oprogramowania Platforma Edukacyjna Wrocław, Violetta Kasiborska, doradca zawodowy, trener biznesu, Małgorzata Dziura-Sztejnberg, trener aktywności osób ON, „Job-Consutling”, prezes zarządu Fundacji „Bliżej Siebie”, Karolina Głuszek, pedagog, coach, inż. Agnieszka Jaroszewska, doradca, coach – ekspert wielokulturowości, a także Marcin Kuc, doradca zawodowy SP6 Świdnica

Na wydarzenie obowiązywały zapisy. Niestety nie ma już wolnych miejsc. Program wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

/AN/