Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 16 marca

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 16 marca

13

Świebodzice dołączają do tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i organizują własny marsz nocą. 46-kilometrowa trasa będzie przebiegała przez m.in. Mokrzeszów, Lubiechów, Kaplicę Hochbergów w Książęcym Parku i Cieszów. Rejestracja została już rozpoczęta. Najstarszy zgłoszony do tej pory uczestnik ma 66 lat, a najmłodszy 24 lata.

Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest od 2009 roku. W tegorocznej edycji marszu zapowiedziało swój udział ponad 100 tys. pątników z 20 krajów. Nocą, w milczeniu i samotności każdy z nich ma przejść pieszo jedną z kilkuset tras liczących od 40 do 133 km. – Ekstremalna Droga Krzyżowa to globalny startup religijny i sposób praktykowania duchowości na miarę XXI wieku – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca projektu, twórca Szlachetnej Paczki.

Do inicjatywy po raz pierwszy dołączyły także Świebodzice. – Na trasie o długości 43 km pojawią się osoby, które zamierzają dokonać swojej przemiany. Zmierzyć się z całonocnym marszem, bólem i nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi. Wielu z nich chce się spotkać z Bogiem – informuje lider rejonu Świebodzice Ryszard Stochła.

Uczestnicy marszu wyruszą, nie tak jak wcześniej zapowiadano 23 marca, a dokładnie 16 marca po mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja w Świebodzicach. Nabożeństwo planowane jest na godz. 20.00. – Trasa biegnie przez centrum Świebodzic do osiedla Piastowskiego potem polnymi drogami do „pięciu domków”, następnie do ronda Solidarności, do Cierni i od Domu Wdów do Mokrzeszowa. Stamtąd przechodzimy przez las do Lubiechowa i Kaplicy Hochbergów w Książańskim Parku Krajobrazowym. Następnie po zboczach góry Wilk schodzimy do Pełcznicy i stąd ponownie wchodzimy do Książańskiego Parku. Ostatecznie wchodzimy do miejscowości Cieszów i dochodzimy do drogi 34, skąd polnymi drogami udajemy się do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu. EDK kończymy w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła – tłumaczy Ryszard Stochła.

Rejestracja uczestników już się rozpoczęła. Chętni, którzy chcą wziąć udział w marszu, mogą zapisać się na niego za pomocą strony www.edk.org.pl. W menu trasy należy wybrać Świebodzice, a następnie formularz zgłoszenia. Więcej informacji można uzyskać pod numerami – 535 145 615 oraz 698 730 383, a także na facebooku świebodzickiej drogi Krzyżowej.

EDK to droga, którą każdy powinien przejść chociaż jeden raz w swoim życiu. Nieważne, czy jest katolikiem, ateistą, czy agnostykiem poszukującym – dodaje Ryszard Stochła.

/oprac./
/materiały: EDK Świebodzice/

Poprzedni artykułNieprawidłowości w finansach SP 4 wykryte dopiero w styczniu 2018?
Następny artykuł6. urodziny Galerii Świdnickiej