Strona główna Sport Inne Dzień Olimpijczyka w Szkole Podstawowej nr 2

Dzień Olimpijczyka w Szkole Podstawowej nr 2 [FOTO]

0

W murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy odbyła się kolejna ciekawa impreza sportowa. Z uczniami spotkali się m.in. utytułowany parakolarz Rafał Mikołajczyk, czy też Arkadiusz Kaczmarek, wicemistrz Europy w kickboxingu i All Style karate. Wszystko za sprawą Dnia Olimpijczyka, połączonego z „Drzwiami Otwartymi” świdnickiej placówki. 

Miałem zaszczyt i przyjemność prowadzić spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski,  zdobywcą Pucharu Europy i Pucharu Świata, reprezentantem Polski w parakolarstwie Rafałem Mikołajczykiem. Fantastyczny człowiek, piękna osobowość i wielki sportowiec.  Serdecznie dziękuję za przyjazd i ogromną inspirację dla naszych uczniów. Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził również przyjaciel naszej szkoły – Arkadiusz Kaczmarek, wicemistrz Europy w kickboxingu i All Style karate. Arek razem z nami – nauczycielami wychowania fizycznego, poprowadził konkurencje sportowe dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Podczas tego sportowego dnia uczniowie mieli możliwość uczestniczyć również w lekcjach piłki koszykowej, prowadzonych przez zawodników i trenerów z Franc Gardnier MKS-u Polonia Świdnica. To był dobry dzień i niesamowite doświadczenia. Była to kolejna ciekawa impreza zorganizowana w naszej szkole – komentuje Mariusz Kuc, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 2.

Poprzedni artykułNiedzielna inauguracja ze Śląskiem przełożona
Następny artykułZbudowali satelitę wielkości puszki [FOTO]