Strona główna Sport Inne Znamy najlepszych sportowców gminy Żarów

Znamy najlepszych sportowców gminy Żarów [FOTO]

0

Są utalentowani i pełni samozaparcia. Ich największą pasją jest sport i to w tej dziedzinie życia odnoszą znaczące sukcesy. Swoją postawą udowadniają, że dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy można dojść do pełni sukcesu.

Najlepsi zawodnicy i działacze sportowi podczas spotkania noworocznego w czwartek, 1 lutego zostali nagrodzeni i otrzymali odznaczenia „Sportowych Indywidualności gminy Żarów”. Za wybitne osiągnięcia sportowe burmistrz Leszek Michalak uhonorował w tym roku Marka Baryłko w kategorii zawodowiec, Damiana Daniela w kategorii zawodnik amator senior i Martynę Janaszek w kategorii zawodnik amator junior. Nagrody – wyróżnienia zostały przyznane w kategorii zawodnik amator junior Aleksandrze Porabik oraz Oliwi Brańka. Uhonorowani zostali także trenerzy i w tej kategorii burmistrz Leszek Michalak przyznał nagrody Arturowi Adamkowi i Michałowi Bieszczadowi. Nagrodę specjalną „Zasłużony dla żarowskiego sportu” otrzymał ubiegłoroczny złoty medalista mistrzostw świata Paweł Fajdek.

Efekty Waszej pracy przynoszą radość mieszkańcom naszej gminy, ale również budzą nadzieję i inspirują młodych sportowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sportu. Doceniamy Wasz talent, ciężką pracę, odwagę i wolę dobrego współzawodnictwa. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych wyników – gratulowali laureatom burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, Norbert Gałązka przewodniczący Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Kazimierz Bordulak przewodniczący Rady Sportu i Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Nagrodzeni sportowcy:

Marek Baryłko

Jego pasją są konie. Swój sportowy talent rozwija w dyscyplinie sportowej w jeździectwie, w kategorii zaprzęgi parokonne. Do sportu zaprzęgowego powrócił w 2012 roku, po dwudziestu latach przerwy. Od 2013 roku jest reprezentantem kadry narodowej Polski. Wielokrotnie reprezentował kraj na zawodach międzynarodowych w Austrii, Niemczech, Słowacji, Czechach oraz na Litwie. Trzykrotnie był uczestnikiem mistrzostw świata zaprzęgów parokonnych. Swoje umiejętności sportowe rozwija pod okiem niemieckiego trenera, wielokrotnego mistrza świata w zaprzęgach konnych Michaela Frunda. W ostatnim sezonie został sklasyfikowany na 21. miejscu w rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.

Damian Daniel

Zawodnik GLKS-u Goniec Żarów. Jest pracowity i systematyczny, co potwierdzają osiągane przez niego sukcesy. W 2017 roku zdobył Mistrzostwo Polski Amatorów w szachach błyskawicznych. Jest również brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski, które rozgrywane były wśród uczelni technicznych w barwach Politechniki Wrocławskiej. W kategorii osiągniętych sukcesów było także 10. miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski mężczyzn oraz 15. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Czech OPEN 2017.

Artur Adamek i Michał Bieszczad

Pasjonaci gry w szachy, od kilkunastu lat wspólnie prowadzą klub szachowy Goniec Żarów, przez który w tym czasie przewinęło się ponad stu młodych zawodników. Oprócz tego, że uczą dzieci i młodzież gry w szachy to także wspólnie zorganizowali dziesiątki turniejów szachowych, głównie dla najmłodszych. Dzięki ich działalności Żarów uważany jest za jeden z głównych ośrodków szachowych na Dolnym Śląsku, a w Żarowie od wielu lat organizowane są najważniejsze zawody juniorskie w naszym województwie. Oboje za swoją działalność na arenie szachowej zostali odznaczeni Brązową i Srebrną Odznaką Honorową Polskiego Związku Szachowego.

Martyna Janaszek

Zawodniczka klubu AKS Strzegom. Rok 2017 przyniósł jej niezliczone sukcesy. Były to pierwsze miejsca zdobyte w: SuperLidze Judo Sobótka, SAKURA CUP w Skarbimierzu, Turnieju o Puchar Burmistrza Sławy, Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Judo rozgrywanych w Nowej Soli, XIX Memoriale Judo im. E. Brzegowego w Strzegomiu, SuperLidze Judo w Świdnicy, turnieju w Czechach, SuperLidze Judo w Oleśnicy oraz Turnieju Mikołajkowym w Strzegomiu. Drugie miejsce na podium zawodniczka zajęła w SuperLidze Judo w Kobierzycach, 10. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży i III Turnieju Judo Przyszłych Olimpijczyków Kąty Wrocławskie. Trzecie miejsce zdobyte zostało podczas wrześniowego turnieju w Czechach.

Paweł Fajdek

To największy sukces sportowy minionego roku. Podczas rozgrywanych w 2017 roku w Londynie lekkoatletycznych mistrzostw świata zdobył złoty medal. Posłał młot na odległość 79,81 m, pokonując swoich rywali i zdobywając pierwsze miejsce w tych prestiżowych mistrzostwach. Jest trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem. Złoty medal wywalczył w 2013 roku w Moskwie, w 2015 roku w Pekinie i właśnie w Londynie w 2017 roku.

Aleksandra Porabik

Zawodniczka UKS-u „Głęboka Purpura”. Wielokrotnie reprezentowała gminę Żarów w turniejach rozgrywanych w kategorii piłka ręczna.

Oliwia Brańka

Sukcesy sportowe osiągnęła w akrobatyce sportowej i bieganiu. Do najważniejszych z nich należy 5. miejsce wywalczone podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Akrobatyce Sportowej, 1. miejsce zdobyte na Mistrzostwach w Akrobatyce Sportowej Gminy Żarów oraz 6. miejsca w Międzywojewódzkich Zawodach w Akrobatyce Sportowej oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska. Sukcesów nie brakowało również w drugiej kategorii sportowej – biegach. Najważniejsze z nich to 1. miejsca zdobyte podczas Świdnickiego Biegu Noworocznego, Biegu Mietkowskim, I Charytatywnym Biegu „Budzik” w Świdnicy, Biegu dla dzieci na 400 m w Henrykowie oraz w rozgrywanych w Wałbrzychu The Castle Run Junior Wałbrzych na 600 m.

/Magdalena Pawlik UM Żarów/

Poprzedni artykułPonownie powieje grozą w kinie CINEMA3D [KONKURS]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Franciszkańska