Strona główna Wydarzenia Świdnica Ulica, podwórze i część Rynku do odnowienia

Ulica, podwórze i część Rynku do odnowienia

10

6,5 miliona złotych to kolejna kwota dofinansowania unijnego, jaką Świdnica otrzyma z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Tym razem to środki na rewitalizację miejskich przestrzeni, czyli przebudowę ul. Siostrzanej oraz kwartału pomiędzy Rynkiem a ulicą Siostrzaną a także budynku Rynek 39 – 40. Wartość całego projektu to 9,8 mln złotych – informuje UM w Świdnicy.

Budynek śródrynkowy po remoncie będzie udostępniony w części organizacjom pozarządowym. Na parterze znajdzie się profesjonalna i przestronna informacja turystyczna oraz klub dla seniorów i Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw. Obiekt zostanie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne – w Rynku 39-40 zainstalowana będzie winda.

W ramach tego samego projektu zmieni się ulica Siostrzana. Zaprojektowano nową nawierzchnię z kostki granitowej (zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków), przebudowę kanalizacji deszczowej oraz odnowienie chodników. Zamontowane zostaną nowe lampy oświetlenia ulicznego.  Na podwórku zlokalizowanym pomiędzy Rynkiem a ulicą Siostrzaną  pojawi się m.in. nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Na zaprojektowanych terenach zielonych posadzone zostaną nowe byliny, krzewy ozdobne oraz drzewa niskopienne. Zaplanowano także wybudowanie zadaszonych miejsc gromadzenia odpadów oraz posadowienie nowych elementów małej architektury, czyli ławek, stojaków rowerowych, koszy na śmieci oraz trejaży – czytamy w komunikacie magistratu. Nie ma informacji o stworzeniu miejsc postojowych.

/opr.red./
Zdjęcie UM

Poprzedni artykułPałac w Łażanach kupiony. Czy zabytek powstanie z ruin? [FOTO]
Następny artykułPrzyjdź na kurs, zostań arbitrem piłkarskim