Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzicki basen jak nowy

Świebodzicki basen jak nowy [FOTO]

0

Modernizacja Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach dobiega końca. Ze względu na ostatnie prace remontowe, rozruchowe i odbiorowe termin otwarcia obiektu jest przesuwany. Według informacji zamieszczonych na stronie świebodzickiego OSiRu basen ma zostać oddany do użytku jeszcze w lutym.

Obecnie trwają ostatnie prace remontowe, rozruchowe i odbiorowe. Obiekt jest porządkowany. Przeprowadzone zostały także badania wody basenowej i mamy nadzieję, że już w lutym udostępnimy państwu zmodernizowaną i czystą pływalnię – wyjaśnia na swojej stronie instytucja.

Przebudowa i modernizacja Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach trwa od lipca 2017 roku. Remont dotyczył przede wszystkim gruntownej przebudowy szatni i natrysków, wydzielenia nowej strefy saun, budowy tężni solnej. W saunarium stworzono trzy nowe sauny (sucha, z aromaterapią i parowa) oraz wanna schładzającą z wytwornicą lodu. Przebudowane zostało pomieszczenie holu wejściowego. Zmodernizowano strefę natrysków i toalet z przystosowaniem kabiny i osprzętu dla osób niepełnosprawnych. Atrakcją odnowionej pływalni będzie 12-osobowe jacuzzi.

Inwestycja jest w pełni finansowana z budżetu gminy Świebodzice. Koszt unowocześnienia i uatrakcyjnienia obiektu wynosi 2 mln zł.

/oprac./

Poprzedni artykułZwłoki w pustostanie
Następny artykułWalentynki – najbardziej romantyczne miejsca w Polsce