Strona główna Wydarzenia Strzegom Ścieżka dydaktyczna „Szlakiem Kamienia” utworzona

Ścieżka dydaktyczna „Szlakiem Kamienia” utworzona [FOTO]

0

Coraz bliżej końca realizacji zadania inwestycyjnego „Szlakiem Kamienia”. Planowana w ramach projektu multimedialna ścieżka dydaktyczna w budynku CAS „Karmel” w Strzegomiu została już utworzona.


Pierwszy etap strzegomskiego projektu „Szlakiem Kamienia” trwał od listopada 2017 . W tej części zadania inwestycyjnego zainstalowano oraz skonfigurowano sprzęt multimedialnych w celu utworzenia ścieżki dydaktycznej w budynku CAS „Karmel” w Strzegomiu. Odbiór przeprowadzonych prac nastąpił 29 stycznia.

Obecnie projekt jest na drugim etapie. W jego ramach zaplanowano: uruchomienie urządzeń na podstawie opracowanych scenariuszy oraz doprowadzenie do pełnej funkcjonalności, dostarczenie instrukcji obsługi i konserwacji, certyfikatów, kodów dostępu lub innych dokumentów dotyczących pracy i użytkowania urządzeń, przeszkolenie pracowników z obsługi systemu – wyjaśnia Wioletta Urban-Smagłowska, koordynator projektu.

Równolegle rozpoczęły się prace merytoryczne związane z opracowaniem materiałów promocyjnych: miejskiej trasy turystycznej, folderu, map, ulotek oraz dokumentacji fotograficznej w projekcie Szlak Kamienia. Opracowania te zamieszczone zostaną w urządzeniach multimedialnych do końca realizacji drugiego etapu. Materiały promocyjne będą także sukcesywnie aktualizowane, tak aby udostępniać turystom najbardziej aktualne informacje.

Realizacja projektu potrwa do 30 maja tego roku.

/oprac./
/komunikat UM Strzegom/

Poprzedni artykułTrzech poszukiwanych zatrzymanych
Następny artykułKotku, gdzieś ty wlazł? [FOTO]