Strona główna Sport Inne Powstanie klasa sportowa o profilu triathlonowym

Powstanie klasa sportowa o profilu triathlonowym

0

Triathlon, to młoda dyscyplina, która zyskuje również w Polsce  coraz większą popularność. To niezwykła kombinacja pływania, kolarstwa i biegu, następujących po sobie, bez przerw. Bazuje więc na dyscyplinach, które wymagają zapewnienia odpowiedniej infrastruktury, szczególnie basenu krytego. Pomysł utworzenia takiej klasy sportowej powstał w Witoszowie Dolnym. 

Władze samorządowe Gminy Wiejskiej Świdnica wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym dbają o rozwój na swoim terenie bazy do uprawiania sportu i rekreacji, dlatego podjęły między innymi trudną decyzję o budowie krytej pływalni przy Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Realizacja tej inwestycji oraz oświatowe priorytety gminy na ten rok szkolny stały się inspiracją dla kadry szkoleniowej GLKS ,,Świdnica” do podjęcia inicjatywy utworzenia w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon. Po akceptacji pomysłu i programu szkolenia przez Teresę Mazurek – wójt Gminy Wiejskiej Świdnica, zapadła decyzja o uruchomieniu takiej klasy od września bieżącego roku. Bazować będzie na uczniach obecnych klas piątych macierzystej szkoły, którzy zdeklarowali naukę w tej klasie – wyznaje Ryszard Mydłowski, lekkoatleta i nauczyciel wychowania fizycznego.

Kilka miejsc pozostało dla chętnych z okolicznych szkół gminnych i powiatu świdnickiego, którzy będą wstanie spełnić wymogi rekrutacyjne: dysponują dobrym stanem zdrowia, potwierdzonym badaniami lekarskimi przez Przychodnię Sportowo – Lekarską, pomyślnie przejdą marcowe testy sprawności (pływanie elementarne dwoma stylami + 100m stylem dowolnym oraz test Coopera), osiągają bardzo dobre i dobre wyniki nauczania + minimum dobre zachowanie, a także posiadają przekonującą motywację do podjęcia nauki w oddziale sportowym.

Po trzech latach kształcenia i szkolenia, absolwenci tej jedynej w województwie klasy triathlonowej mają szansę stać się nie tylko elitą triathlonowej młodzieży, dysponować bardzo wysoką sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim wyróżniać ich będzie samodyscyplina, systematyczność i cierpliwość w pracy. Do tego dojdzie umiejętność zarządzania czasem i wyznaczania celów, umiejętność pracy zespołowej oraz doceniania wspierających osób, odwaga w wyrażaniu myśli i sądów, … , dlatego stanowić będą najbardziej pożądany potencjał na rynku pracy w przyszłości. Więcej informacji na temat klasy można uzyskać u Krystyny Kwaśnik, dyrektora Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym – kończy Ryszard Mydłowski.

Poprzedni artykułSłodkie, szkolne walentynki wesprą leczenie małej Mai [FOTO]
Następny artykułŚwidnicki uczeń zawalczy o zwycięstwo z najlepszymi