Strona główna Sport Siatkówka Powalczą dalej w finale strefy wałbrzyskiej

Powalczą dalej w finale strefy wałbrzyskiej

0

Młode siatkarki z SP 105 w Świdnicy okazały się najlepsze podczas zawodów mini-siatkówki „czwórek”, które odbyły się 7 lutego w hali Zawiszów przy SP 1. Turniej organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018” zgromadził na starcie sześć reprezentacji świdnickich szkół.

„Czwórki” to rywalizacja uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Drużyny składające się z 10 zawodniczek rozgrywają zawody do dwóch wygranych setów, gdzie w pierwszym secie gra pierwsza czwórka plus zawodniczka rezerwowa, następnie drugi set rozgrywany jest przez drugie składy. W razie tie-breaku skład podstawowej czwórki jest dowolny. Zespoły biorące udział w turnieju po rozlosowaniu najpierw grały w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym. Następnie po dwie najlepsze drużyny z grup walczyły dalej w grupie finałowej. W swoich grupach dobrze spisywały się zawodniczki gospodarza – SP 1 oraz w drugiej grupie dziewczęta z SP 105. To właśnie te zespoły ostatecznie spotkały się w meczu o pierwsze miejsce w całych zawodach. Po bardzo wyrównanym meczu, dopiero w w tie-breaku lepsze okazały się siatkarki „sto piątki” (21:7, 17:21, 15:11). Równie emocjonujące spotkanie o trzecie miejsce rozegrały drużyny SP 8 i SP 6. Tutaj też o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Zwycięsko z tego meczu wyszły uczennice „ósemki” (14:21, 21:9, 15:9).

Siatkarki SP 105 powalczą na dalszym szczeblu rozgrywek i reprezentować będą Świdnicę w finale strefy wałbrzyskiej. Na zakończenie turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Natalia Lipiec (SP 1), Dominika Bazyluk (SP 2), Martyna Pitek (SP 4), Maja Żmuda (SP 6), Kamila Pudłowska (SP 8), Amelia Pieszczoch (SP 105).