Nowi radni na swoim pierwszym posiedzeniu otrzymali z rąk przewodniczącej Rady Gminy Dobromierz Aleksandry Luks zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie, a także wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady, sekretarza oraz członków Komisji Rewizyjnej. Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Dobromierz odbyła się 1 lutego.

Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy Dobromierz został Bartosz Abramowicz, wiceprzewodniczącymi: Nicola Fedak i Wiktoria Żur, natomiast sekretarzem Julia Mazurkiewicz. W skład Komisji Rewizyjnej powołano: Łucję Brzeżańską, którą będzie sprawować funkcję przewodniczącej komisji oraz członków: Judytę Kołpak, Natalię Matkowską i Wiktorię Wysoczańską. Funkcję koordynatora MRG będzie pełnił radny Michał Sadowski.
Po zakończeniu I sesji, odbyły się warsztaty szkoleniowe prowadzone przez panią Paulinę Dytko ze Stowarzyszenia Semper Avanti w ramach projektu „Dialog krok po kroku”.
Młodzieżowa Rada Gminy będzie m.in. reprezentować swoich wyborców wobec władz i administracji szkolnej, inicjować działania dotyczące życia młodzieży w gminie, nawiązywać współpracę z samorządowymi organizacjami młodzieżowymi innych jednostek samorządu terytorialnego, organizować imprezy kulturalne, sportowe i wspierać inne rodzaje aktywności młodzieży, koordynować i inspirować inicjatywy młodych ludzi,
nagłaśniać i zgłaszać sprawy do odpowiednich organów lub wysuwać własne inicjatywy pomocy w przypadku łamania praw ucznia oraz młodego obywatela.
/komunikat Urzędu Gminy w Dobromierzu/
![[Aktualizacja]Woda z wodociągu w Dobromierzu i Bronówku do picia tylko po przegotowaniu](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zarow-woda-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


