Strona główna Sport Piłka nożna Marcinowiczanie zagrają w dolnośląskim finale

Marcinowiczanie zagrają w dolnośląskim finale

0

W ostatnią niedzielę, 25 lutego w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się strefowy finał w piłce halowej. Wspólne siły UKS-u STEP AP Marcinowice i UKS-u Marcinowice zmierzyły się z Cukrownikiem Pszenno, Kłosem Lutomia oraz Boxmetem Piskorzów.

W pierwszym meczu marcinowiczanie pokonali drużynę z Piskorzowa 7:1 po golach Marcina Józefiaka, Huberta Maruszaka (2), Jakuba Greinerta (2), Michała Kustry oraz Igora Gosztyły. Następnym przeciwnikiem w drodze do finału była drużyna Cukrownika Pszenno – mistrza strefy z poprzedniego roku. Kibice zgromadzeni w hali w Witoszowie byli świadkami emocjonującego spotkania. Ostatecznie zawodnicy reprezentujący gminę Marcinowicę wygrali 1:0 po trafieniu Huberta Maruszaka. W finałowym meczu gracze z Marcinowic nie dali szans zawodnikom z Lutomi, wygrywając 4:1 po trzech golach Huberta Maruszaka oraz jednym Igora Gosztyły. Wygrywając ten turniej, chłopcy awansowali do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 3 marca w Wińsku. Jest to największy sukces drużyny, która zajęła drugie miejsce w Lidze Orlika, dlatego tym bardziej należy docenić pracę zawodników – komentuje trener drużyny Wojciech Poznański.

Skład drużyny UKS-u STEP AP Marcinowice: Konrad Puchała (najlepszy bramkarz turnieju), Hubert Maruszak (najlepszy strzelec turnieju), Jakub Radzikowski, Szymon Kędzior, Igor Gosztyła, Marcin Jóżefiak, Jakub Greinert, Michał Janowicz, Oskar Bodnar, Kapcer Kamiński, Michała Kustra. Trener: Wojciech Poznański.

Poprzedni artykułUczą się i wyciągają wnioski
Następny artykułPrezydent Świdnicy: miejsc parkingowych nie ubędzie. Koncepcja pokazuje co innego