Strona główna Kultura Koncerty w marcu jak w garncu

Koncerty w marcu jak w garncu

1

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza w marcu na trzy wydarzenia w Klubie Bolko. W programie są koncerty, które zainteresują fanów ekstremalnego metalu, rocka i hip-hopu.

10 marca [sobota] – VADER + Shodan
Po wyprzedanym w 2015 roku koncercie Vader zawita ponownie do Świdnicy! Marcowy koncert w Klubie Bolko będzie okazją do świętowania 25-lecia pierwszej płyty zespołu „Ultimate Incantation”, którą zespół odegra w całości! Przypomnijmy: wydany w 1992 roku album był pierwszym w historii pełnowymiarowym materiałem wydanym na Zachodzie przez polską grupę i to nakładem ówczesnej potęgi ekstremalnego metalu Earache Rec. Nagrywali dla nich Entombed, Carcass, Bolt Thrower i inni tytani lat 90. Pojawienie się w tym gronie Vader było wydarzeniem epokowym. Więcej o koncercie przeczytasz TUTAJ.

16 marca [piątek] – NEUOBERSCHLESIEN + support
Zespół odwiedzi Świdnicę na trasie promującej nowy album studyjny “3”, którego w ostatni poniedziałek można było posłuchać na żywo z radiowej “Trójki”. Nowoczesna muza wsparta mocnym uderzeniem gitar z elektronicznymi smaczkami do tego zjawiskowa pirotechnika sceniczna! NeuOberschlesien to widowiskowe show, mocny i czysty śląski przekaz, znakomity kontakt muzyków z publicznością, dosadne i mocne teksty Michała Stawińskiego obdarzonego niezwykłą barwą głosu.Więcej o koncercie przeczytasz TUTAJ.

24 marca [sobota] – WIELKA RAPSODIA ŚWIDNICKA #5: breakdance + koncert
Zapraszamy na kolejną edycję prawdopodobnie najlepszej imprezy hip-hop na Dolnym Śląsku! Tym razem w formule konkursowej bierzemy na warsztat breakdance. Uczestników będą oceniać znani w środowisku tanecznym bboye: Baran, Bartek z Wągrowca i Kamej. Nie zabraknie klasycznych bitówi, które zaserwuje Markowy a na zakończenie koncert zagra świdnicka ekipa, której pojawienie się na pewno zainteresuje wielu fanów hip-hopu.  Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

/Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułSzpital wyjaśnia, pacjenci oskarżają. Radzimy jak złożyć skargę
Następny artykułPechowa trzynastka…