Strona główna 112 Awanse w świdnickim Areszcie Śledczym

Awanse w świdnickim Areszcie Śledczym

3

Z okazji święta Służby Więziennej 6 funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Świdnicy awansowano na wyższy stopień służbowy, a kolejny otrzymał odznaczenie państwowe za zasługi w pracy penitencjarnej.

Dyrektor jednostki mjr Bartłomiej Lenartowicz przypomniał rys historyczny Służby Więziennej, a także podziękował i pogratulował wszystkim wyróżnionym. Następnie odczytano rozkazy Ministra Sprawiedliwości, Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu i Dyrektora Aresztu Śledczego w Świdnicy, na mocy których awansowano funkcjonariuszy jednostki. Spośród wszystkich funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe awansowano 2 oficerów, 3 podoficerów i jednego chorążego. Odznaczenie państwowe „Za zasługi w pracy penitencjarnej” rozkazem personalnym Ministra Sprawiedliwości otrzymał funkcjonariusz działu ochrony.

Od 2011 r. okazją do awansów służbowych jest święto Służby Więziennej, które zgodnie z ustawą przypada na 8 lutego. Dzień ten nawiązuje do ogłoszenia przez naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego Dekretu w sprawie tymczasowych przepisów więziennych z 8 lutego 1919 roku, który dał początek więziennictwu w odrodzonej Polsce. Aktualnie Służba Więzienna to formacja mundurowa zatrudniająca blisko 28 tys. funkcjonariuszy i 3 tys. pracowników cywilnych.

/kpt. Bartłomiej Perlak, opr. red./
Zdjęcia Areszt Śledczy w Świdnicy

Poprzedni artykułzDolne Ślązaczki polonistki
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Kliczkowska