Strona główna Wydarzenia Świdnica Zabezpieczą niedokończony budynek Hospicjum

Zabezpieczą niedokończony budynek Hospicjum

4

Rada Miejska zadecydowała o przekazaniu 30 tysięcy złotych na zabezpieczenie niedokończonej budowy przy ul. Leśnej w Świdnicy. W budynku miało powstać stacjonarne hospicjum.

Inwestycji podjęło się Towarzystwo Pomocy Chorym „Hospicjum”, które chciało zapewnić całodobową opiekę osobom w ostatnim stadium chorób nowotworowych. Organizacja otrzymała od miasta grunt za symboliczny 1% wartości, w ramach budżetu obywatelskiego pozyskała 900 tysięcy złotych na budowę. Inwestycja miała kosztować 4,5 miliona złotych, ale nie udało się pozyskać brakujących środków ani z dotacji, ani ze spadku zapisanego społecznikom przez zamożnego przedsiębiorcę (proces trwa od ponad 3 lat).

Na wniosek Towarzystwa miasto zgodziło się na przejęcie rozpoczętej budowy w zamian za odstąpienie od roszczeń o 900 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego. Jak zapewniała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, miasto nie chciało, by ta sytuacja zaważyła na działalności Towarzystwa, które od lat niesie pomoc domową ciężko chorym ludziom, także mieszkańcom Świdnicy.

30 tysięcy złotych ma zostać wykorzystane na zabezpieczenie rozpoczętej budowy. Na razie nie ma konkretnego planu, co dalej. Miasto nie wyklucza sprzedaży obiektu na cel zbliżony do pierwotnego celu.

/asz/

Poprzedni artykułChciał wycofać się z wyprzedzania
Następny artykułJak spędzały ferie dzieci ze Świebodzic? [FOTO]