Strona główna Wydarzenia Świebodzice Odnowią ulicę za blisko 6 milionów złotych

Odnowią ulicę za blisko 6 milionów złotych

0

Na ulicy pojawił się ciężki sprzęt – to początek rewitalizacji ulicy Biskupa Ignacego Krasickiego w Świebodzicach. Na razie trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze, ale to dopiero początek, bo rewitalizacja obejmuje tak naprawdę całą infrastrukturę i nawierzchnię ulicy.


W ramach projektu zrewitalizowana zostanie także ulica Słowackiego oraz Piaskowa, powstanie również świetlica środowiskowa dla seniorów na Osiedlu Piastowskim. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadań w ze środków unijnych w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowita wartość projektu to 5.705,524,38 zł, kwota dofinansowania 3.159.586,92 zł

Ulica Krasickiego będzie całkowicie odnowiona – powstaną nowe chodniki, jezdnia i uporządkowane podwórka. Rewitalizacja ma na celu poprawę użytkową oraz estetyczną ulicy oraz terenów przyległych, wyeksponowanie zachowanych reliktów staromiejskich, aktywizację dostępnych terenów zielonych dla potrzeb rekreacji, ogólne uporządkowanie niezagospodarowanych podwórek i placów poprzez wydzielenie w nich przestrzeni rekreacyjnych oraz komunikacyjnych uzupełnionych nowymi nasadzeniami oraz trawnikami, dokonanie wyburzeń chaotycznie wzniesionych budynków gospodarczych.

Całość inwestycji zamknie remont ulicy polegający na wymianie nawierzchni jezdni i chodników (z nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową), wykonaniu w miejscu starych nowych wpustów ulicznych oraz wymianie oświetlenia ulicznego.

Dla mieszkańców z pewnością najważniejsze jest adaptacja terenu byłych ogródków na skwer z ławeczkami i zielenią (obszar przy zabytkowych murach miejskich za budynkiem UM) oraz adaptacja terenu byłych ogródków na miejski plac zabaw (obszar naprzeciw budynku Nr 16). Pozostałe etapy obejmują rewitalizację podwórek i na końcu przebudowę nawierzchni ulicy Krasickiego.

Dzięki skwerowi z ławeczkami i placykowi do zabaw dla najmłodszych ulica po prostu ożyje – a to jest także ważny cel rewitalizacji. Termin wykonania prac to 30 czerwca 2019 roku.

/Źródło UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułRusza kolejna edycja programu „Profilaktyka poprzez sport”
Następny artykułRozpoczął się nabór wniosków na nagrody dla sportowców